Sztuczne zaplodnienie u psow

Chęć założenia rodziny często miesza się nie ale z podjęciem uchwały o małżeństwie, jednak także z pasją bycia dzieci, czyli powiększenia rodziny. Niestety, w moc wypadkach z bogatych przyczyn oddaje się to trudne i należy rozpocząć działanie lub zdecydować się na sztuczne zapłodnienie.

Przyczyn podejmowania przez pary metody in vitro jest tak wiele. Może toż żyć np. niedrożność jajowodów, kłopoty z wywołaniem owulacji u osoby albo stosunkowo niskie parametry męskiego nasienia. Czasem te, mimo wielu badań, pokazuje się, że specjalisty nie są w stopniu wskazać przyczyny niepłodności zaś tym tymże zastosować odpowiednich metod jej działania. Kiedy inne formy zapłodnienia zawiodą, pary decydują się często na pokrycie sztuczne, czy takie, które odbywa się poza układem rodnym kobiety. Polega ono na połączeniu, w warunkach laboratoryjnych, plemnika oraz komórki jajowej. Spośród obecnego gatunku rozwiązania często to mają pary heteroseksualne, którym, mimo wielu starań, nie udało się doprowadzić do normalnego zapłodnienia. Technologia ta prowadzi jeszcze wiele kontrowersji, a dla wielu par muszących mieć potomstwo jest optymalnym rozwiązaniem.

Warto także wspomnieć, że przyjmując się na taką formę należy zdecydować albo będziemy pobierać z nasienia naszego partnera czy nasienia dawcy. Często stan zdrowia partnera wyklucza tę pierwszą możliwość. Pierwsza randka u specjalisty związana jest ze szczegółową ankietą medyczną, na jej sprawdzania odpowiadają oboje partnerzy. Jeżeli leczenie rozgrywało się wcześniej, należy również dać ze sobą całą dokumentację medyczną. Lekarz zazwyczaj bada kobietę dzięki USG, a też zleca jej szereg innych badań. I mężczyzna musi pamiętać zbadane nasienie, gra tym korzysta skierowanie do innego specjalisty np. urologa. Kolejna wizyta przynosi ocenę wyników ostatnich badań oraz wybór konkretnej metody zapłodnienia. Często składają się potrzebne też inne dodatkowe badania, jak np. wirusologiczne, którym ludzie zostają oboje partnerzy. Następnie wykonywa się przygotowanie do zapłodnienia, czyli stymulacja hormonalna kobiety. Następny krok to wzięcie zarówno nasienia mężczyzny, kiedy i cel jajowych kobiety. W laboratorium specjaliści dokonują połączenia komórek z plemnikami. Dzięki temu stają zarodki, które później za pomocą odpowiedniego cewnika kładzie się do grona kobiety. Po jakiś dwóch tygodniach należy zgłosić się na pytanie.