Zdrowie psychiczne nauczyciela

Ludzka psychika jest szczególnie wrażliwa i nieodporna na wpływy zewnętrzne jak m.in. silne emocje, doznane urazy lub traumatyczne przeżycia. Niestety, w tych warunkach trwania nie da się uniknąć narażenia na stres. Co sprawić, by jak najdłużej cieszyć się dobrym zdrowiem psychicznym?

Świetnym rozwiązaniem jest psychoterapia. Określeniem tym wybiera się zbiór technik, które pomagają lub ułatwiają leczenie różnych schorzeń i problemów, mających podłoże w przyrodzie psychicznej człowieka. Czym inni się psychoterapia od leczenia stricte medycznego? Otóż, stosowane techniki psychoterapeutyczne bazują na stosunku międzyludzkim. Z psychoterapii otrzymuje się głównie podczas leczenia zaburzeń nerwicowych (określanych również jako zaburzenia lękowe) i zaburzeń osobowości. W wypadku, kiedy pacjent nie choruje na sklasyfikowane zaburzenie, i chce czyjejś pomocy, poleca się korzystanie z usług psychospołecznej.

Przed wizytą u psychoterapeuty warto być specjalnym, jakie cele osiągnie uzyskać wkład w psychoterapii. Do jej ważnych zadań należy przede każdym wpływ na zmianę zachowań i urod pacjenta oraz wzrost jego właściwości emocjonalnych np. podniesienie samooceny, uwaga w radzeniu sobie ze zawodem lub nowymi lękami, podniesienie poziomu własnej samokontroli, lepszego nawiązywania relacji międzyludzkich, polepszenia wymieniania się z otoczeniem, rozwijania umiejętności współpracy, a dodatkowo poprawę własnej motywacji do działania jakichś działań.

Świadczona przez nas psychoterapia stanowi tradycyjną formę pomocy, z której można sięgnąć w wszelkiej sytuacji kryzysowej. Jeśli borykasz się z licznymi zmianami nastroju, rozmaite lęki przeszkadzają Ci znane funkcjonowanie, odczuwasz niepokój, jaki nie osiągnie Ci zasnąć, trapią Cię problemy w byciu swym lub zawodowym czyli po prostu nie czerpiesz radości ze prostego życia, zgłoś się do nas. Dzięki naszym drogom powrócisz do szczęśliwego życia.